Nové produkty

Ako zvoliť správnu veľkosť capačiek

 

Pre výber správnej veľkosti je nutné odmerať dieťatku obe nožičky.

Pri malých deťoch je najjednoduchší spôsob merania taký, kedy stojacemu dieťaťu položíte jednu nožičku na papier a vyznačíte na ňom pätu a najdlhší prst. Potom pravítkom zmeráte vzdialenosť medzi značkami. Dajte pozor na to, aby malo dieťa na papieri vystreté prsty a na meranie požívajte vždy pravítko pretože krajčírsky meter je nepresný. Odmerajte vždy obe nožičky, pretože nemusia byť rovnaké.

Ak máte trpezlivejšie deti, tak na vyznačenie značiek použite hrubú knihu alebo akýkoľvek predmet s pravým uhlom. Postavte dieťa na papier a k päte mu priložte knihu, pomocou ktorej vyznačíte na papieri značku. Knihu priložte aj k špičke a takisto vyznačte značku. Takéto meranie je presnejšie, deti ho ale málokedy vydržia.

Deťom, ktoré ešte nechodia odmerajte nožičky tak, že im priložíte k chodidlu pravítko, narovnáte prsty a odčítate dĺžku. Takýmto deťom ale ešte väčšinou stačí najmenšia veľkosť.

 

Pri výbere správnej veľkosti myslite na to, že pred prstíkmi by mali mať deti priestor. Topánočky aj capačky by nemali byť "akurát".

Pri kožených capačkách je dobré mať pred prstami priestor minimálne 0,7cm. Ideálne je to 1 cm až 1,5cm - vtedy ich dieťatko tak skoro nevyrastie a nebudú ešte veľké. Keďže sa kožené capačky vyrábajú ako dvojčísla, niekedy dochádza k tomu, že capačky budú dieťaťu vačšie o 2cm. V takomto prípade budú zo začiaku dieťatku trochu voľnejšie ale skoro to dorastie a vďaka tomu, že sú capačky mäkké tak sa dokážu nožičkám prispôsobiť a ten väčší nadmerok nevadí. Nadmerok sa vďaka strihu capačiek rozloží aj dopredu pred prsty aj dozadu za pätu.

Pri topánočkách je vhodný nadmerok 0,8 až 1,2cm. 1,5cm nadmerok si môžete ešte dovoliť pri uzatvorených topánočkách, kedy nožička v topánke drží aj vďaka strihu, avšak pri balerínkach je to už veľa.

 

Po zistení dĺžky chodidiel si vyberajte kožené capačky podľa ich vnútornej dĺžky ,ktoré uvádzame pri každom produkte. Dĺžky kožených capačiek sa mierne líšia v závislosti od výrobcov, preto čítajte prosím pozorne popisy k produktom.

Capačky sú väčšinou číslované podľa približného veku dieťaťa, kedy by mali byť dobré. Tento vek je však len orientačný, netreba sa ho držať. Je potrebné premerať nožičky.

Šírka kožených capačiek je tiež rôzna. Na úzke nožičky je dobré zvoliť značku Afelo alebo Tomar. Ak máte dieťatko s veľmi vysokým nartom alebo veľmi širokou nožičkou, vyberte si značku Capiki, sú najvoľnejšie. Najširšie z našej ponuky sú capačky Capiki , Tikki a TapTapi, potom Footstep, Ecotuptusie, Lait et Miel, Afelo a nakoniec Tomar. 

Podrobnejšie porovnanie značiek ponúkaných capačiek nájdete tu : https://www.capacky.sk/content/18-porovnanie-znaciek

 Ak by ste potrebovali poradiť ohľadom vhodnej veľkosti, neváhajte nás kontaktovať emailom na capackysk@gmail.com alebo telefonicky na 0907644159.