Zľavnené produkty

Nové produkty

Čo sú kožené capačky

 

Kožené capačky, ktoré Vám ponúkame, sú mäkké topánočky vyrobené z kože vysokej kvality. Sú ideálne nielen ako prvé topánočky ale aj ako domáca obuv pre deti, ktoré už samostatne chodia. Prekvapí Vás aké sú jemné, mäkké a na dotyk príjemné. Všetky sú ručne šité a použitá koža je pevná a trvácna. Na podrážky capačiek sa používa semiš (brúsená koža), ktorý je dostatočne hrubý na to, aby bola nožička chránená a zároveň zabezpečuje to, že sa dieťatku nešmýka ani na plávajúcej podlahe či dlažbe. Topánočky majú gumičky, ktoré zľahka obopínajú členky, vďaka čomu z nožičiek nepadajú a jednoducho sa obúvajú a vyzúvajú.

 

Sú capačky vhodné na detskú nožičku?

 

Takmer všetky deti prichádzajú na svet so zdravými nožičkami. Nosením nevhodnej obuvy sa však ich nôžky môžu deformovať a neprirodzene vyvíjať. Ani odborníci sa nezhodujú v názore, či sú pre deti vhodnejšie topánočky s pevnou podrážkou alebo s mäkkou podrážkou. Avšak takmer všetci súhlasia s tým, že najzdravšia je chôdza s bosými nohami. Kožené capačky sú vyrobené tak, aby kopírovali nožičku dieťatka a imitovali chôdzu naboso. Po pár hodinách chôdze sa dokonale prispôsobia nožičke, ktorá sa môže voľne rozvíjať a spevňovať. V takýchto topánkach sa dieťa naučí chodiť tak, že používa svoje prsty na nohe a svaly chodidla, čo v topánkach s pevnou podrážkou nedokáže. Toto prispieva k vývoju rovnováhy a koordinačných schopností a posilňuje kĺby, svaly a šlachy nohy. Takéto topánky nepostláčajú nohu, mäkká koža dovolí malej nožičke rásť a necháva jej dostatočný priestor, aby sa prirodzene vyvíjala.

 

Ako sa o capačky správne starať

 

Topánočky sú určené na nosenie hlavne vo vnútri a ak vonku, tak v suchom prostredí. Sú ideálne ako papučky, či prezuvky do jaslí a škôlky. Samozrejme, že sa používaním zašpinia. Zašpinenie je najviac vidieť na podrážkach capačiek. Keďže sú vyrobené z pravej kože nesmú sa prať ani namáčať. Niektorý výrobcovia na zvýšenie predajnosti uvádzajú, že capačky je možné prať, avšak o capačky je potrebné sa starať rovnako ako o každý iný kožený výrobok, čo znamená hlavne neprať!

Vrchnú časť odporúčame čistiť vlhkou namydlenou handričkou alebo hubkou. Podrážku čistite jemnou kefou. Kefu si namočte do namydlenej vody a podrážku vykefujte. Podrážka môže trochu prevlhnúť. Capačky po prevlhnutí nechajte prirodzene vyschnúť, nesušte ich na radiátore alebo v sušičke. Pravidelne ich môžete ošetrovať prípravkom na kožu a na semiš, čo predĺži ich životnosť.  Pri správnej starostlivosti sa z nich budete tešiť až kým Vám z nich detičky nevyrastú.

 

 

 

 

Starostlivost o capacky - nepratCapacky nesusit