Zľavnené produkty

Nové produkty

Čo je barefoot obuv?

Barefoot obuv je špeciálny druh obuvi navrhnutý tak, aby čo najviac imitoval chôdzu naboso. Pomáha posilňovať nožičky, zlepšuje rovnováhu a podporuje správny vývoj detí. Ale aby bola barefoot obuv účinná, je dôležité, aby bola správnej veľkosti.

Ako správne zmerať nožičky?

Meranie nožičiek vašich detí nie je ťažké! Stačí dodržať tieto kroky: Pripravte potrebné veci a to pravítko alebo meter, papier a ceruzku. Dajte dieťatku niečo, čím sa môže zabaviť, aby bolo pokojné. Položte papier na zem a postavte naň nožičku vášho dieťaťa. Ceruzkou vyznačte miesto za pätou a pred najdlhším prstom (zvyčajne palec, alebo druhý prst). Ormerajte túto vzdialenosť a výsledok si zapíšte. Meranie by ste mali urobiť pre obe nožičky, pretože sa môžu o pár mm líšiť.

Pri výbere vhodnej veľkosti obuvi vždy skontrolujte tabuľku veľkostí, ktorá je uvedená pri produkte, pretože každá značka obuvi môže má svoju vlastnú tabuľku veľkostí. Podľa nameranej dĺžky nožičky nájdite správnu veľkosť v tabuľke. Nezabudnite na nadmerok. Topánka musí byť o cca. 6-12mm väčšia ako nožička dieťaťa. Čím menšie dieťa, tým menší nadmerok je vhodný. 

Po kúpe vždy vyskúšajte obuv. Nezabudnite si overiť, či obuv dobre sadne a nie je príliš voľná ani tesná.

Na meranie nožičiek môžete použiť aj takúto pomôcku : meradlo Plus12

Dôležité tipy: Pravidelne robte meranie nožičiek, pretože nohy rýchlo rastú. Nakupujte obuv včas, aby mali nožičky dostatok miesta na rast. Nechajte dieťa nosiť obuv po dome, aby ste zistili, či je preňho pohodlná. Pamätajte, že každé dieťa je jedinečné, a čo platí pre jednoho, nemusí platiť pre druhého. Dôležité je, aby sa nožičky vašich detí cítili pohodlne a mali dostatok miesta na pohyb. Teraz, keď viete, ako správne zmerať nožičky, môžete svojim malým dobrodruhom ponúknuť pohodlnú a zdravú obuv, ktorá im pomôže objavovať svet okolo seba! Želáme vám veľa radosti z prechádzok a objavovania nových dobrodružstiev s vašimi malými objaviteľmi!